Przeżyjmy to jeszcze raz! Kielecki zespół w utworze, który porwie miliony! „Dziewczyno z mięsnego” podbija Internet!

Początki zespołu Letni (dawniej Letni, Chamski Podryw) sięgają roku 2009. Zespół specjalizuje się głównie w muzyce hiphopowo-popowej oraz parodii, od czasu do czasu pojawiają się również produkcje z gatunku disco polo.

Popularność na szeroką skalę przyniósł zespołowi debiutancki utwór pt. „Czinkłaczento„. Przez lata formacja, której założycielami są Maciej „Canton” Piotrowski oraz Dawid „Anton” Antonkiewicz zgromadziła rzeszę wiernych fanów bacznie przyglądających się ich twórczości.

Na jesieni 2020 roku zespół wystartował z projektem „Swagabunda 2.0”, podczas którego podczas streamów, na oczach widzów, wraz z zaproszonymi gośćmi tworzył produkcje z różnego muzycznego gatunku, w tym disco polo.

Ze świata muzyki chodnikowej wśród gośćmi (podczas II edycji) byli m.in: MiłyPan, Loverboy oraz Janusz Słonina. Efekt stworzonych na żywo piosenek można było usłyszeć na streamach. Gdy podczas jednego z nich w głośnikach rozległ się refren o następujących słowach: „Dziewczyno z mięsnego, teraz coś ci powiem„, publiczność przed ekranami oszalała nie mogąc doczekać się oficjalnego wydania kawałka. Wielu ankietowanych odpowiedziało, że chciałoby zobaczyć klip do tego utworu.

Wreszcie, po miesiącach oczekiwań, grupa Letni spełniła prośby i tak oto na kanale zespołu pojawił się bardzo zabawny teledysk nawiązujący do lat .90. W klipie nie brakuje nawiązań do tych lat, starodawnych wag. Mamy też malucha oraz pełno wędlin i ceny przed denominacją a także tańczące na koncercie zespołu tancerek.

„Dziewczyno z mięsnego” to utwór, który należy traktować z przymrużeniem oka. Propozycja jest niezwykle taneczna, a na weselach znalazłaby wielu zwolenników. Jesteśmy jednak przekonani, że produkcja mogłaby stać się jednocześnie zarówno podziękowaniem, jak i hymnem pracownic sklepu mięsnego.

Klip do utworu w serwisie YouTube wyświetlono już ponad 100 tysięcy razy, 4 tysiące łapek w górę oraz lawinę komentarzy

Podsumowując: Utwór „Dziewczyna z mięsnego” to utwór, który w wielu słuchaczom przypomni tamte czasy. Produkcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Najnowsza propozycja to istne szaleństwo. Na łamach naszego portalu prezentujemy Wam tę długo wyczekiwaną nowość. Jesteśmy pewni, że kreacja głównych bohaterów oraz cały klip wywołała u Was – drodzy czytelnicy – bananowy uśmiech.


Radio FTB

Disco Polo

Disco Polo

Back to top button


iskar droga

pobierz aplikację