Wielka strata! Nie żyje znany wokalista! Fani pogrążeni w smutku.

Przebój roku 2021

Wszyscy fani, rodzina oraz przyjaciele pogrążeni w smutki po odejściu ich przyjaciela. Zmarł wokalista, który tworzył zupełnie inną muzykę niż wszyscy.

Początek roku 2022 dla niektórych zaczął się niestety z wielkim smutkiem. Odszedł wokalista, który tworzył muzykę zupełnie inną niż wszyscy. Jego twórczość wyróżniała się w każdej sekundzie melodii, które grał. Doceniany wokalista oraz twórca, odszedł do lepszego świata pozostawiając po sobie cząstkę swojego serca czyli muzykę, która była jego częścią.

Andrzej Koziński na swoim oficjalnym fanpagu opublikował smutną wiadomość. Zmarł Stefan Dembowski, lider zespołu Balkan Express. Smutek jaki zawisnął nad branżą muzyczną jest nie do opisania. Zawsze gdy odchodzi dobry człowiek o wielkim sercu, pozostaje żal i poczucie niesprawiedliwości, że to właśnie taka osoba została nam odebrana z naszego życia.

Wielka strata dla muzyki tanecznej. Jego przeboje, które tworzył były wyjątkowo taneczne przy, których bawiły się wszystkie pokolenia.

Założyciel i lider zespołu Balkan Express – Stefan Dembowski miał okazję zapoznać się z tą muzyką u samych jej źródeł. Jako utalentowany młody muzyk za pośrednictwem warszawskiej agencji muzycznej PAG-ART, przyjeżdża ze swoim zespołem w 1972 roku do ówczesnej Jugosławii.

Zakochany w specyficznych dźwiękach tej muzyki pełnej emocji zostaje i koncertuje po całej Jugosławii: w Chorwacji, Słowenii, Macedonii, Serbii, Bośni i Hercegowinie.
Tu poznał przyszłą małżonkę Natkę, z którą razem wykonywali ten rodzaj muzyki. Natka teraz jest wokalistką w zespole Balkan Express. 22 lata trwała pomyślna kariera na obszarze byłej Jugosławii, ale z powodu znanych okoliczności, Stefan razem z małżonką i synem Sebastianem – uczniem szkoły muzycznej, wraca do Polski.

Miłość do bałkańskiej muzyki, wieloletnie doświadczenie i entuzjazj w pragnieniu pokazania tej muzyki swoim rodakom skutkowały założeniem zespołu Balkan Express w sierpniu 2009r. Stefan Dembowski jest także liderem zespołu Tyrolska Kapela Stefana, założonego w 1993r.

Repertuar zespołu Balkan Express tworzą utwory ze wszystkich części Bałkanów tj. Macedonii, Bośni, Serbi… W nim też są reprezentowane i kompozycje wokalne, jedne radosne, inne pełne tęsknoty i smutku, ale i temperamentne instrumentalne utwory taneczne, przy których nie możliwie jest spokojnie siedzieć. Ciekawostką zespołu Balkan Express jest również taniec orientalny.

Różnorodność oferowanej muzyki, konferansjerka i śpiew w oryginalnych językach i w języku polskich (teksty polskie napisane są przez wykonawców: Anne Florkiewicz i Jolantę Wyżykowską), gwarantują spełnienie oczekiwań szerokiej grupy odbiorców. Balkan Express doskonale sprawdza się zarówno na koncertach, jak i festynach, balach, bankietach, a także imprezach kameralnych.
– Czytamy na oficjalnej stronie zespołu Balkan Express.

Wraz z całą redakcją portalu Disco-Polo.eu składamy najszersze kondolencje całej rodzinie zmarłego oraz wszystkim bliskim, których pozostawił w smutny oraz żalu.


Intense

Przeboy

Klaudia Bemler

Czelo po co mi to było

Radio FTB

Disco Polo

Disco Polo

Back to top button


iskar droga