Zespół Minimal zasługuje na medal! Pomagają potrzebującym tworząc o nich piosenki.

Przebój roku 2021

Nie ma drugiego takiego zespołu jak Minimal, który mocno zaangażował się w pomoc w zbiórce pieniędzy dla chorej Zuzi.

Jak zwykle Zespół Minimal znowu zaskoczył branże muzyczną i nie tylko. Tym razem przygotował niesamowitą niespodziankę dla swoich fanów. Razem z Yelen Day i Rakoczyfilm stworzyli doskonałą produkcję muzyczną na wysokim poziomie, a tym samym utwór opowiadający historię Zuzi, która choruje na mukowiscydozę.
Niniejszy Klip/ Teledysk, jest wyrazem podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy swym sercem URATOWALI ŻYCIE Zuzi !

Zuzia Opolska (14 lat), choruje na mukowiscydozę. Nieuleczalną, genetyczną chorobę. Od roku czasu na świecie są dostępne leki przyczynowe (Kaftrio i Kalydeco), które wyhamowują chorobę. Nie są to leki likwidujące mukowiscydozę, gdyż takowych jeszcze nie wynaleziono. Dzięki lekom przyczynowym, mukowiscydoza przechodzi z choroby śmiertelnej w przewlekłą. Dzięki ogromnemu sercu darczyńców, Zuzia przyjmuje te leki od roku i uniknęła śmierci! Miesięczny koszt życia Zuzi to 80.000 złotych! NIE SĄ ONE REFUNDOWANE W POLSCE!

Mają wielkie serce, które oddają w swojej twórczości! Ten zespół powinien otrzymać specjalne oznaczenie.

Nie możemy przerwać leczenia! Potrzebujemy tych cudownych leków, by mogła żyć ! W innym przypadku MUKOWSISCYDOZA wróci i zabije Zuzię! LEKI ZUZIA MUSI PRZYJMOWAĆ DO KOŃCA ŻYCIA! Dzięki Wam Zuzia uniknęła śmierci, gdyż POLSKA NIE REFUNDUJE TYCH LEKÓW !

Formację Minimal tworzy dwoje przebojowych ludzi. Andrzej Skarżyński, wokalista, nie daje fanom o sobie zapomnieć. Co tym razem przygotowali?? Wspólnie z Basią, która jest członkiem zespołu oraz autorem tekstów, wykonali utwór dla Zuzi Opolskiej. Czy ten utwór zachwyci fanów i przypadnie do gustu??

Grupa Minimal ma na swoim koncie sporo przebojów, takich jak „Piękna miłość”, „Moim marzeniem”, „Skradnę Cię”, „Cała TY”, „ W Sercu królewny”, „Cygańskie nuty”, „Nic mnie nie kręci tylko TY”, „Podzielmy się dobrocią”. Co tym razem zespół przygotował dla swoich fanów?

„Oddech życia” to produkcja muzyczna na najwyższym poziomie. Utwór bardzo poruszający, pokazujący walkę o życie 14 – letniej Zuzi – który z pewnością zachwyci serce odbiorców, i który na długo pozostanie w pamięci. Idealna gratka dla miłośników i koneserów a także fanów muzyki. Scenariusz pokazujący codzienne życie i walkę o każdy oddech Zuzi, walkę i strach, miłość i złość, radość i żal. Ta nierówna walka z chorobą toczy się dalej.

Produkcję muzyczną przygotował i opracował Emil Jeleń.
Autor tekstu – Barbara Zabielska.
Realizacją klipu zajęła się firma RAKOCZYFILM. Scenariusz opracował Dominik Rakoczy.
Teledysk do utworu kręcony był dla Zuzi Opolskiej i jej rodziców, bliskich i przyjaciół.
Utwór wykonał Zespół Minimal – Andrzej Skarżyński i Barbara Zabielska.


Intense

Przeboy

Klaudia Bemler

Czelo po co mi to było

Radio FTB

Disco Polo

Disco Polo

Back to top button


iskar droga