Zespoły

Disco polo – gatunek muzyki popularnej będący nurtem muzyki tanecznej, powstałym w Polsce w latach 80. XX wieku, w początkowym okresie istnienia znany jako muzyka chodnikowa albo także pod nazwą muzyka podwórkowa. Nurt ten, będący rodzajem muzycznego folkloru miejskiego, cieszył się dużą popularnością w latach 90. 

Gatunek wywodzi się z muzyki granej na weselach i zabawach przez specjalne zespoły z repertuarem piosenek ludowych i weselnych, przy czym zmianie uległy instrumenty: zamiast akustycznych – elektroniczne, a w latach 80. także elektroniczne klawiszowe (np. keyboard).

W obecnych czasach muzyka disco polo zacznie zmieniła swoje brzmienie przypominając dość mocno muzykę dance. Wiele zespołów disco polo tworzy również aranżację w klubowym stylu co świetnie sprzedaje się na dyskotekach. W branży disco polo znajdują się również produkcje, którymi twórcy powracają do dawnego brzmienia a utwory te cieszą się równie dużą popularnością.

Portal Disco-Polo.eu to jeden z największych portali z muzyką disco polo. U nas znajdziesz ciekawostki oraz informacje nie tylko o wielkich gwiazdach sceny disco polo, lecz również o tym początkujących zespołach.
Codziennie nowe artykuły o gwiazdach i ich życiu prywatnym. Na łamach naszego portalu znajdziesz informacje o nadchodzących premierach oraz koncertach z muzyką disco polo. 
Premiery muzyczne, teledyski, mp3 – To wszystko u nas! Disco-Polo.eu

Tutaj znajdziesz spis zespołów disco polo oraz szczegółowe informacje o ich historii.
Zespoły disco polo i nowości o zespołach.

Nie ma tutaj Twojego zespołu? Napisz do nas i dodaj go! Kliknij aby napisać do nas!


Przeboy

Klaudia Bemler

Czelo po co mi to było

Radio FTB

Disco Polo

Back to top button