Classic – Informacje o zespole.

Informacje związane z zespołem Classic.
Kiedy powstał zespół Classic? Poznaj historię zespołu!

Zespół Classic to jedna z najpopularniejszych grup disco polo w Polsce. Powstał w 1992 roku w Iłowie, małym miasteczku w województwie mazowieckim. Pierwotnie tworzyli go Robert Klatt, Jacek Ambroziak i Waldemar Kiełbasiński, ale po roku dołączył do nich Mariusz Winnicki. Od początku swojej działalności zespół cieszył się dużym uznaniem wśród fanów tego gatunku muzycznego. Zespół wydał kilkanaście albumów, z których wiele osiągnęło status złotej lub platynowej płyty.

Pierwszy album zespołu, zatytułowany „Jolka, Jolka”, ukazał się w 1994 roku. Była to kaseta magnetofonowa zawierająca 10 utworów, w tym przebojowy tytułowy kawałek. Do piosenki „Jolka, Jolka” zespół nagrał również swój pierwszy teledysk, który był emitowany w popularnym programie telewizyjnym Teleexpress. Drugim singlem promującym album był utwór „Piękną miałaś twarz”, który również zdobył uznanie słuchaczy. W 1996 roku album „Jolka, Jolka” został wydany ponownie, tym razem na płycie CD, z dodaniem czterech nowych piosenek. Jedną z nich była „Tam za rzeką”, która stała się kolejnym hitem zespołu Classic.

Zespół Classic nie spoczywał na laurach i kontynuował nagrywanie kolejnych płyt. Wśród nich były takie jak „Hej czy Ty wiesz”, „Nie płacz Ewka”, „Nostalgia”, „Za tobą pójdę jak na bal” czy „Warto żyć”. Zespół koncertował nie tylko w Polsce, ale także za granicą, m.in. w Niemczech, Holandii, Belgii czy USA. Zespół Classic zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. Złote Koguty, Złote Mikrofony czy Superjedynki. Zespół Classic to prawdziwa legenda disco polo, która przez ponad 30 lat swojej kariery zachwyca swoimi piosenkami i energią na scenie.

CLASSIC - ARTYKUŁY